W ogrodzie uprawiał marihuanę-został zatrzymany

Szamotulscy kryminalni zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o nielegalną uprawę marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli na jego ogródku 13 krzewów konopi indyjskich. 23-latkowi grozi więzienie.


Szamotulscy kryminalni od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą nielegalnej uprawy marihuany na terenie powiatu szamotulskiego. Funkcjonariusze zebrali informacje na temat mężczyzny, który zajmował się tym przestępczym procederem w rejonie gminy Kaźmierz. Po ustaleniu szczegółów, w minionym tygodniu (w czwartek 22 czerwca br.) funkcjonariusze weszli na teren posesji, gdzie przebywa 23-letni mieszkańca powyższej gminy.

Zaskoczony mężczyzna nie spodziewał się policji i nie miał czasu na ukrycie swoich „roślinek”. Przyznał więc policjantom, że na ogródku uprawia marihuanę. Funkcjonariusze zabezpieczyli 13 doniczek wraz z krzewami konopi indyjskich.

Na poddaszu domu mężczyzna miał przygotowaną skrzynię wyklejoną folią aluminiową, jednak jak twierdził nie zdążył jeszcze nigdy uprawiać w niej marihuany. Podczas przeszukania domu mężczyzny, okazało się, iż w szafie 23-latka znajdował się słoik z zawartością marihuany.

Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli nielegalne rośliny i susz. Podejrzany o organizację przestępczego procederu został zatrzymany. Po przesłuchaniu usłyszał zarzuty. 23-latek jest podejrzany o uprawę marihuany oraz posiadanie środków odurzających.

Mężczyźnie grożą do 3 lata więzienia. O wymiarze kary zadecyduje sąd.
(Visited 477 times, 1 visits today)

One thought on “W ogrodzie uprawiał marihuanę-został zatrzymany

  • 28 czerwca, 2018 at 8:49 am
    Permalink

    Uprawą marichuaniny powinny zajmować się wyłącznie zorganizowane grupy przestępcze. Podobnież jej dystrybucją. Tu jakiś amator próbuje zabierać zarobek ciężko pracującym bandytom. Brawo panowie policjanci! Brawo kochany ustawodawco! Na szczęście mamy prawo antynarkotykowe tak dobre jak na Białorusi, bo w takiej irlandii czy UK pewnie groziłabymu tylko konfiskata i moze jakas smieszna grzywna.

    Reply

Dodaj komentarz