W LWÓWKU ODBYŁA SIĘ DEBATA SPOŁECZNA

W środę 29 maja br. o godzinie 17:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lwówku odbyła się debata połeczna, która poświęcona była szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. Spotkanie to miało na celu zdiagnozowanie problemów i oczekiwań społeczeństwa. Była to również okazja do zaprezentowania nowych narzędzi komunikacji społeczeństwa z Policją.
W zorganizowanej debacie z ramienia nowotomyskiej Policji udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu insp. Jarosław Żurek, Ekspert Wydziału Prewencji podinsp. Dariusz Kolanko, Naczelnik Wydziału Kryminalnego asp. szt. Piotr Wolny, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Marcin Piotrowski, Koordynator KMZB asp. Michał Kornosz oraz asp. Julian Kobielski z Posterunku Policji w Lwówku.

Wśród zebranych nie zabrakło również Burmistrza Lwówka Pana Piotra Długosza, przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu asp. szt. Andrzeja Łacińskiego, Radnych Rady Miejskiej w Lwówku , a także Sołtysów gminy Lwówek.

Podczas debaty zostały przedstawione nowe narzędzia komunikowania się z Policją, do których należy m.in. aplikacja mobilna „Moja Komenda”. Ponadto omówiono funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także programu „Dzielnicowy Bliżej Nas.

W dalszej części debaty mieszkańcy zgłaszali swoje problemy i wnioski mogące wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa.

Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji między Policją a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

(Visited 313 times, 1 visits today)

Leave a Reply