VI plener fotograficzny im. Andrzeja Bersza organizowany przez Adama Polańskiego odbył się w Rudnie [ZDJĘCIA]

Już od 6 lat Adam Polański, fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, organizuje plenery fotograficzne w różnych ciekawych miejscach Wielkopolski, dotychczas był to powiat nowotomyski, natomiast VI plener fotograficzny im. Andrzeja Bersza odbył się w Rudnie, powiat wolsztyński.

To wyjątkowe spotkanie wielu znakomitych artystów fotografii, wymiana doświadczeń, spostrzeżeń oraz wspólne rozmowy na tematy nie koniecznie z fotografią sprawiają, że plenery te są wyjątkowe i zostają w pamięci na długo ich uczestnikom.


Adam Polański: – Podczas pleneru spotkało się średnio 30 osób z całej Polski. Są to najlepsi fotografowie w swojej dziedzinie oraz modelki. Artyści są w różnym wieku i przyjechali m.in. z Cieszyna, Warszawy, Szczecina, Żywca, Łodzi, Wrocławia, Lubina, Opola, Gliwic, Słupska, Torunia czy nawet Odessy. Byłem reprezentantem Nowego Tomyśla. Udział biorą zawodowi fotografowie, którzy z wielką chęcią przyjeżdżają w nasze okolice, którymi są zafascynowani.

Od początku powstania wydarzenia, nigdzie go nie ogłaszam. Co ciekawe, lista zainteresowanych na przyszły rok, dzień po zakończeniu imprezy już się zapełniła. Fotografie będzie można zobaczyć na najlepszych stronach poświęconych fotografii na całym świecie oraz na portalach społecznościowych oraz w wydrukowanym albumie – zauważa Adam Polański.

Plenery mają swego patrona Andrzeja Bersza, był to fenomenalny człowiek o 1000 twarzach, który odszedł zbyt szybko. – W dziedzinie fotografii portretowej był niedoścignionym modelem – potrafił zagrać wszystko, porozmawiać z każdym na każdy temat. Kiedyś powiedział, że dobre zdjęcie to takie, w którym w jednym kadrze można opowiedzieć cały 90-minutowy film, a my staramy się iść tą drogą: lepiej zrobić jedno dobre zdjęcie jak 100-odcinkową telenowelę – wspomina Adam Polański.

Już teraz wszystkich miłośników fotografii Adam Polański zaprasza do udziału w

VIII EDYCJI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO ” PORTRET PRAWDZIWY 2020 „
Link do rejestracji tutaj:
https://portretprawdziwy.nowytomysl.pl/

Fot. uczestnicy VI pleneru fotograficznego im. Andrzeja Bersza

Zobacz również …

(Visited 866 times, 1 visits today)

Leave a Reply