Uwaga! ZAMKNIĘCIE ODCINKA DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 308. Objazdy w kierunku Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla i Gostynia [AKTUALIZACJA]

15 maja br. spółka PKP Polskie Linie Kolejowe rozpocznie budowę wiaduktu kolejowego na linii E 59 Poznań – Wrocław w ciągu drogi wojewódzkiej nr 308 (ulicy Gostyńskiej) w Kościanie.


 W pierwszym etapie robót zamknięty zostanie jedynie odcinek ul. Berwińskiego od strony ul. Gostyńskiej (drogi nr 308). Przejazd kolejowy będzie na razie otwarty.

Wraz z postępem prac – w drugim etapie (o terminie poinformujemy, gdy otrzymamy zawiadomienie od wykonawcy robót) – nastąpi zamknięcie drogi nr 308 na odcinku o długości ok. 300 m od skrzyżowania z ul. Narutowicza do skrzyżowania z ul. Składową. Na dojazdach do miasta obowiązywać będzie ograniczenie tonażu – zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych o masie przekraczającej 5 ton (z wyjątkiem ciągników rolniczych i pojazdów dostawczych z dokumentem potwierdzającym miejsce dostawy).

Na czas prowadzenia robót wyznaczono objazdy (patrz: mapa)

  • w kierunku Grodziska Wielkopolskiego i Nowego Tomyśla: z drogi wojewódzkiej nr 308 w Kopaszewie drogą powiatową nr 3899P do Czempinia, dalej: drogą wojewódzką nr 310 do Głuchowa, drogą krajową nr 5 do Kiełczewa i do drogi wojewódzkiej nr 308 w Kościanie;
  • w kierunku Gostynia: z drogi krajowej nr 5 w Kawczynie drogą wojewódzką nr 311 do Czempinia i dalej: drogą wojewódzką nr 310 do Śremu i drogą wojewódzką nr 432 do Jerki.

Ponadto, na stałe zlikwidowane zostaną wyjazdy z dróg gminnych – ul. Berwińskiego i ul. Żwirki i Wigury na ul. Gostyńską (drogę nr 308) w Kościanie.

Roboty i związane z nimi utrudnienia potrwają do końca 2020 roku. Wszystkich użytkowników ruchu prosimy o cierpliwość i ostrożność.

(Visited 2 041 times, 1 visits today)

Leave a Reply