Uwaga! WIĘCEJ KONTROLI PRZEWOZÓW PASAŻERSKICH! Olbrzymie kary!

Od dwóch tygodni trwa intensywna akcja wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego przeciwko szarej strefie przewozów osób w Poznaniu. Kierowcy korzystający z aplikacji służącej do świadczenia usług przewozu osób, muszą być przygotowani na wzmożone kontrole. Łatwo im nie będzie.


Inspektorzy z Poznania w ciągu tygodnia skontrolowali blisko 40 pojazdów pod katem legalności przewozów osób. W wyniku ich kontroli stwierdzono w 7 przypadkach poważne nieprawidłowości. Między innymi w przypadku dwóch kierowców ukraińskich, którzy wozili poznaniaków nie mając pozwolenia na pracę w charakterze kierowcy. Przypomnijmy, że nie tylko samochód, którym będą przewożeni pasażerowie, musi mieć odpowiedni atest. Także kierowcy muszą pozytywnie przejść odpowiednie badania lekarskie i psychologiczne zgodnie z polskimi przepisami.

25 kwietnia ITD w Poznaniu wraz z miejscową policją przeprowadzili kontrole, tym razem w rejonie lotniska Ławica, gdzie zapotrzebowanie na transport jest zawsze duże. Do kontroli został zatrzymany osobowy opel astra, w którym kierowca posługujący się aplikacją służącą do świadczenia usługi transportowej, nie posiadał żadnego dokumentu uprawniającego do przewozu osób pojazdem osobowym. Wobec tego będzie wszczęte postępowanie wyjaśniające zagrożone karą 22 tysięcy złotych.

(Visited 325 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz