Uwaga! Tragiczne w skutkach zdarzenie na DK11! Policja prosi świadków o pomoc! Sprawca śmiertelnie potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych i uciekł.

Ostrzeszowscy policjanci ustalają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, do którego doszło na krajowej jedenastce na oznakowanym przejściu dla osób pieszych. Wstępne informacje wykazały, że sprawca poruszający się samochodem osobowym koloru ciemnego potrącił przechodzącego przez jezdnię przejściem dla osób pieszych mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia.


13 listopada br. po godzinie 18:00 dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu osoby pieszej, do którego doszło w Ostrzeszowie na ul. Al. Wojska Polskiego (droga krajowa nr K-11).

Skierowani policjanci na miejsce wypadku wstępnie ustalili, że 49-letni mężczyzna (mieszkaniec Ostrzeszowa) przechodząc przez jezdnię na oświetlonym i oznakowanym przejściu dla osób pieszych został potrącony przez pojazd osobowy, którego kierujący nie zatrzymał się i uciekł z miejsca zdarzenia. Prawdopodobnie uciekinier oddalił sie w kierunku Ostrowa Wlkp. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu.

Pozostawione ślady na miejscu wypadku wskazują, że sprawca poruszał się pojazdem koloru granatowego najprawdopodobniej o marce citroen lub peugeot. W chwili obecnej funkcjonariusze pracują nad sprawą oraz sprawdzają wszystkie szczegóły zdarzenia, które mogą pomóc w zatrzymaniu sprawcy śmiertelnego potrącenia mężczyzny.

Jednocześnie apelujemy i zwracamy się do świadków oraz osób mogących pomóc w ustaleniu sprawcy tego wypadku o kontakt osobisty w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej 27, lub telefonicznie pod numerem: 62-732-42-11, 62-732-42-71. Mundurowi biorą pod uwagę wszystkie otrzymane informacje, które następnie weryfikują ze wstępnymi ustaleniami tego tragicznego w skutkach wypadku.

Zobacz również …

(Visited 298 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz