Uwaga! Prace na autostradzie – informacje komunikacyjne

Do wtorku, 25 czerwca, w godzinach 7:00 – 19:00 dla kierowców jadących w kierunku Warszawy dostępny będzie tylko jeden pas ruchu.

wężenie obejmuje 3-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Poznań Komorniki. W tym czasie układana będzie docelowa warstwa nawierzchni.


Prace przy budowie trzeciego pasa na autostradowej obwodnicy Poznania rozpoczęły się w marcu tego roku i mają skończyć się w tym roku. Na liczącym 16 km odcinku pomiędzy węzłami Poznań Zachód a Poznań Krzesiny wybudowany zostanie nie tylko trzeci pas ruchu w każdym kierunku, ale również zmodernizowana zostanie nawierzchnia. Będzie w pełni przystosowana do większego natężenia ruchu, wymienione zostaną bariery ochronne i całe oświetlenie. Wybudowane będą nowe, a istniejące rozbudowane, ekrany akustyczne wzdłuż całej trasy. W efekcie potroją one swoją powierzchnię i zapewnią lepszą ochronę większej liczbie mieszkańców Poznania. Ponadto na odcinku liczącym 27 km pomiędzy Nagradowicami i Gołuskami powstanie 10 tablic zmiennej treści na bieżąco informujących kierowców o sytuacji na drodze.

Zobacz również …

 

(Visited 207 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz