UWAGA ! Policjanci wspólnie z PIS weszli do sklepu z dopalaczami. Zatrzymano 2 osoby [ZDJĘCIA, FILM]

Policjanci z Wildy wspólnie z Państwową Inspekcją Sanitarną weszli do sklepu przy ul. Przemysłowej, gdzie mały być sprzedawane dopalacze. Zabezpieczono 3 opakowania nieznanej substancji i zatrzymano 2 osoby. Lokal został zamknięty.


Policjanci z Komisariatu Poznań Wilda w ramach prowadzonej sprawy dotyczącej handlu środkami zastępczymi tzw. dopalaczami, 6 lipca weszli do sklepu przy ul. Przemysłowej w Poznaniu.
Z informacji wynikało, że w tym miejscu mogą być sprzedawane zabronione substancje.
Na miejscu, w związku z tym, że nikt nie otwierał drzwi, podjęto decyzję o siłowym wejściu do środka.
Na miejscu zatrzymano 2 osoby.
Osobą, która sprawowała nadzór nad lokalem i zajmowała się sprzedażą, okazał się 19-letni mieszkaniec Chorzowa. Drugim zatrzymanym był 31-letni mieszkaniec Poznania zainteresowany kupnem tych środków.

Na miejscu wykonano wszystkie niezbędne czynności z udziałem technika kryminalistyki i psa służbowego do wykrywania zapachu narkotyków.

Obecni byli również pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Lokal został zabezpieczony. Policjanci znaleźli 3 opakowania z nieznaną zawartością, która zostanie poddana szczegółowej analizie.

Jeżeli badania potwierdzą, że były to środki odurzające, osoba, które je sprzedawała może usłyszeć zarzut z art. 160 kodeksu karnego zagrożony karą do 3 lat więzienia.

Wszystkie okoliczności funkcjonowania tego sklepu będą dokładnie wyjaśniane przez policjantów z Poznania.
 (Visited 572 times, 1 visits today)

Leave a Reply