Uwaga! Nietrzeźwy kierowca autobusu zatrzymany dzięki czujności pasażera

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu, który przewoził kilkanaście osób. O sytuacji oficera dyżurnego powiadomił jeden z pasażerów, zaniepokojonych dziwnym zachowaniem kierowcy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

We wtorek, 11 kwietnia br. tuż przed godziną 18:00 oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu odebrał zgłoszenie od zaniepokojonego pasażera autobusu. Z relacji mężczyzny wynikało, że kierowca, który siedział za kierownicą autobusu zachowuje się w dziwny sposób. Zgłaszający przypuszczał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol. Pasażer cały czas pozostawał w kontakcie z oficerem dyżurnym i informował jakimi drogami przemieszcza się autobus, aby ułatwić interwencje policjantom.

Ostatecznie pojazd został zatrzymany na ul. Harcerskiej w Kaliszu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu 49-latkowi prawo jazdy. Kierowca niebawem odpowie za swoje zachowanie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci będą również wyjaśniać czy kierowca autobusu naraził na niebezpieczeństwo podróżujących.

(Visited 158 times, 1 visits today)

Leave a Reply