Uwaga ! Nie żyje 24-latek ! Czy zabiły go dopalacze bądź narkotyki ? Policja i Prokuratura wyjaśniają okoliczności jego śmierci

25 lipca br. policjanci zostali powiadomieni o zgonie młodego mężczyzny na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Funkcjonariusze na miejscu tego zdarzenia pracowali pod nadzorem prokuratora. W mediach pojawiła się informacja, że przyczyną śmierci mogły być dopalacze. Na tę chwilę Policja nie potwierdza tej informacji.


Na chwile obecną, nie jest jeszcze znana przyczyna śmierci młodego mężczyzny. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim z wnioskiem o wszczęcie śledztwa.

Decyzją prokuratora ciało 24-latka zabezpieczono do sekcji zwłok. Powołani zostaną biegli, którzy w wydanych ekspertyzach określą przyczynę śmierci 24-latka. Również weryfikacja okoliczności dotyczących zażycia środków psychoaktywnych możliwa będzie po uzyskaniu wyników badań fizykochemicznych, które już zostały zlecone przez prokuraturę.

Warto podkreślić, że  wyniku podejmowanych na bieżąco działań przez Policję oraz Sanepid, na terenie powiatu ostrowskiego nie funkcjonują żadne stacjonarne punkty sprzedaży dopalaczy. Walka z dopalaczami stanowi jedno z priorytetowych zadań Policji.

W ramach działań profilaktycznych ostrowscy policjanci od lat rozmawiają o zagrożeniu jakie powodują narkotyki i dopalacze na spotkaniach z młodzieżą, pedagogami i rodzicami.  Działania w tym zakresie są kontynuowane we współpracy z Sanepidem, placówkami oświatowymi oraz samorządami lokalnymi.

Zobacz również …

 

(Visited 350 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz