UWAGA NA TRUDNE WARUNKI NA DROGACH!

Temperatura powietrza spadająca poniżej 0°C, opadu śniegu lub deszczu, mgła, to wszystko sprawia, że drogi stają się śliskie, a warunki podróży bardzo trudne. Kierowcy poruszający się w takich warunkach powinni zachować szczególną ostrożność.


18 grudnia br. około godziny 11:30 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na drodze K-11 w miejscowości Lotyń.

Kierujący pojazdem ciężarowym Man, 58- letni mieszkaniec powiatu poznańskiego z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem ciężarowym z naczepą, na której przewożone było drzewo w postaci wałków. Ciężarówką z naczepą kierował 33- letni mieszkaniec powiatu pilskiego, który zakończył jazdę zjeżdżając do rowu.

Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i Komisariatu Policji w Okonku. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili jego oględziny, zbadali także stan trzeźwości i ustalili, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Szczęśliwie żaden z kierowców nie odniósł obrażeń zagrażających życiu,58- latkowi zatrzymano prawo jazdy

W związku z tym policjanci apelują do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności, rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych.

Odpowiednia prędkość nawet w przypadku zaistnienia niebezpieczeństwa pozwoli maksymalnie zminimalizować skutki zdarzenia. Podczas jazdy pamiętajmy, że każdy manewr związany ze zmianą kierunku jazdy lub pasa ruchu wymaga szczególnej koncentracji oraz uwzględnienia stanu nawierzchni jezdni. Zachowajmy większy odstęp od poprzedzającego pojazdu oraz zmniejszmy prędkość, co znacznie zwiększy szansę na bezpieczne zatrzymanie pojazdu. Pamiętajmy, aby zapewnić właściwy stan techniczny pojazdu. Żeby jazda była bezpieczna samochód musi mieć przede wszystkim sprawny układ kierowniczy, hamulcowy oraz oświetlenie.


(Visited 404 times, 1 visits today)

Leave a Reply