Uwaga na fałszywe sms-y zawierające linki do dokonania płatności

Mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego otrzymała sms-a z informacją o dokonanie wpłaty kwoty 1,71 zł. W wiadomości znajdował się również link do strony internetowej banku. Po kliknięciu na niego kobieta została przekierowana na fałszywą stronę, przez co straciła z konta kilkanaście tysięcy złotych.


Obecnie policjanci wyjaśniają sprawę, jednocześnie apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności nawet drobnej kwoty. Chrońmy swoje dane!

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zgłosiła się kobieta, która poinformowała policjantów, że została oszukana. Jak ustalili funkcjonariusze zgłaszająca otrzymała sms-a z informacją, że ma dokonać wpłaty małej kwoty 1,71 złotych do zamówione wcześniej paczki.

W wiadomości tej znajdował się również link do strony internetowej banku, który miał ułatwić wpłatę. Kobieta kliknęła w link zawarty w sms-ie i od razu została przekierowana na stronę umożliwiającą zalogowanie się do konta bankowego. Następnie dokonała przelewu na kwotę w wysokości 1,71 zł. Niestety „kliknięcie” potwierdzenia wpłaty wiązało się z tym, że oszuści ukradli w ten sposób pokrzywdzonej kilkanaście tysięcy złotych.

Apelujemy, aby nie odpowiadać na sms-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości. Pamiętajmy, że informacje na temat zadłużenia lub różnego rodzaju płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy. Także apelujemy, aby zachować szczególną ostrożność wobec wiadomości sms, zachęcających do kliknięcia w podany w nich link w celu dokonania nawet drobnych płatności. Linki te mogą kierować na fałszywą stronę banku. Nie odpowiadajmy na te wiadomości i nie korzystajmy z umieszczonych w nich linków, chrońmy swoje dane!

(Visited 252 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz