Uszkodzone okna w Przedszkolu. Straty w wysokości 21500 zł. Sprawcami okazali się 8 i 9 latek.

24 października Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koninie otrzymał zgłoszenie o osobach mających wybijać szyby w jednym z konińskich Przedszkoli. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Konina w wieku….8 i 9 lat. Straty Przedszkola oszacowano na 21500zł.


Do niecodziennego zatrzymania doszło 24 października w godzinach popołudniowych. Do Oficera dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o osobach mających wybijać szyby w jednym z konińskich Przedszkoli. I nie było by się nic w tym dziwnego prócz faktu, że sprawcami zniszczenia mienia okazali się chłopcy w wieku 8 i 9 lat.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce interwencji zastali sprawców niszczenia mienia na gorącym uczynku. Ku ich wielkiemu zaskoczeniu byli to dwaj chłopcy w wieku 8 i 9 lat. Młodych „mężczyzn” przewieziono na Komendę Miejską Policji, gdzie w obecności rodziców starali się wyjaśnić skąd w ich głowach zrodził się taki pomysł, aby wybić szyby w budynku przedszkola.

Z relacji chłopców wynika, że rzucali kostką brukową w okna przedszkola, a gdy jedna szyba się zbiła, postanowili sprawdzić wytrzymałość reszty okien.

Jak sami powiedzieli, zrobili to dla zabawy, nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji i szkód jakie mogą wyrządzić. Bardzo żałują swojego czynu.

Sprawa swój finał znajdzie z Sądzie Rodzinnym, który posiada szereg możliwości jej zakończenia.

/konin.policja.gov.pl/

(Visited 1 299 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz