Uszkodzenie gazociągu

20 kwietnia 2021 roku o godzinie 8:46 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu gazociągu na jednej z prywatnych posesji w Chociczy gmina Nowe Miasto nad Wartą.


Z racji realnego zagrożenia do działań natychmiast zadysponowano znaczne siły i środki w postaci ciężkich samochodów gaśniczych z Ochotniczych Straży Pożarnych z Klęki i Nowego Miasta, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jarocinie i Środy Wlkp.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że podczas wykonywania prac ziemnych na terenie posesji prywatnej doszło do uszkodzenia przyłącza gazowego. Nikt nie został poszkodowany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy, ewakuacji 18 osób z pobliskich budynków oraz ograniczeniu wycieku gazu przy użyciu urządzeń do wytwarzania zasłony wodnej. Przybyli na miejsce akcji pracownicy Pogotowia Gazowego wyeliminowali wyciek przy użyciu zacisków. 
W działaniach trwających blisko 2 godziny udział brały zastępy z OSP Nowe Miasto, OSP Klęka, JRG Jarocin, JRG Środa Wielkopolska, Pogotowie Gazowe, Policja. 

Opracowanie: asp. Krystian Senk, zdjęcia: asp. sztab. Mariusz Poll

/kppsp-sroda-wielkopolska/

(Visited 34 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz