Usłyszał kilkadziesiąt zarzutów za włamania i kradzieże na ROD [FILM]

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Jeżyce zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Usłyszał on 66 zarzutów dotyczących włamań, uszkodzeń i kradzieży. Przyznał się do wszystkich zarzucanych czynów. Decyzją Sądu, kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
https://youtu.be/Ye2SlfO0wLs

Kryminalni z Jeżyc od dawna zajmowali się sprawami włamań do altanek i domków letniskowych na ogródkach działkowych, znajdujących się na poznańskim Strzeszynie. Z działek ginęły różnego rodzaju sprzęty elektroniczne oraz wyposażenie domków. Szkody były wyrządzane na bardzo rozległym terenie, brak było monitoringu i ciężko było ustalić świadków. Straty były bardzo uciążliwe dla użytkowników działek.

Policjanci rozpatrywali każde zgłoszenie bardzo indywidualnie. Sprawdzali każdy sygnał i informację, która mogła ukierunkować ich działania na drogę sprawcy. Każdy zabezpieczony ślad był szczegółowo analizowany. Włamania i kradzieże na strzeszyńskich działkach nie ustępowały, ale kryminalni byli coraz bliżej rozwikłania tych spraw.

Kilka tygodni temu funkcjonariusze ustalili tożsamość osoby odpowiedzialnej za szkody wyrządzane działkowiczom. 28 marca zatrzymali 33-letniego mężczyznę.  Po analizie śladów i sposobu działania sprawcy, kryminalni mieli 100 % pewność, co do słuszności swoich działań.

Zatrzymany przyznał się do wszystkich czynów. Dodatkowo policjanci udowodnili mu również, że włamał się do kilku domów, które były w trakcie budowy. Kradł z nich również sprzęt elektroniczny i budowalny. Straty oszacowano na ponad 100 tys. złotych.

33-letni mężczyzna usłyszał łącznie 66 zarzutów dotyczących włamań, kradzieży i uszkodzeń. Decyzją Sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(Visited 207 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz