Pijany holował pijanego

Analizując policyjne statystyki nie trudno dojść do wniosku, że nietrzeźwi kierowcy to poważny problem zarówno w skali kraju, jak też w poszczególnych powiatach i gminach. Niemal codziennie policjanci zatrzymują nietrzeźwych użytkowników dróg. Tym razem policjantom z Chodzieży trafiła się nietypowa kontrola drogowa.

We wtorek 2 kwietnia policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego chodzieskiej Policji podczas patrolowania Szamocina w pewnym momencie zauważyli dwa pojazdy na francuskich tablicach rejestracyjnych, z których jeden holował drugi pojazd. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić oba samochody. W trakcie prowadzonej kontroli drogowej okazało się, że kierowca fiata – 31-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego, holował auto swojego kolegi, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie.

Jego towarzysz podróży nie pozostał bez winy. 41-latek, który był holowany przez fiata, także był nietrzeźwy.

Obu mężczyznom zatrzymano uprawnienia do kierowania. Oprócz odpowiedzialności karnej z tytułu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, nierozważni kierowcy odpowiedzą za kierowanie pojazdami niedopuszczonymi do ruchu. Stosowne pisma w tej kwestii zostały już skierowane do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

(Visited 575 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz