Usiłował zabić funkcjonariusza służby więziennej Zakładu Karnego we Wronkach. Mimo odbywania kary do 2039 r. został tymczasowo aresztowany.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi S. podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa jednego z funkcjonariuszy służby więziennej Zakładu Karnego we Wronkach.


Do zdarzenia doszło w dniu 26 listopada 2016r. na terenie Zakładu Karnego we Wronkach. W tym dniu odbywający karę pozbawienia wolności Wojciech S. z nieustalonej przyczyny zaatakował konwojującego go funkcjonariusza. Trzymając w zaciśniętej dłoni ok. 10 centymetrowy drut zadał mu cios w szyję. Zaatakowanemu funkcjonariuszowi udało się obezwładnić napastnika. Z uwagi na rodzaj narzędzia i miejsce w które ugodził sprawca jego zachowanie zakwalifikowano jako usiłowanie zabójstwa. Wojciech S. mimo, że będzie odbywał karę pozbawienia wolności do 2039r. został tymczasowo aresztowany.

Podejrzany był już wielokrotnie karany za umyślne przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu w związku z czym będzie odpowiadał za działanie w warunkach recydywy. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

(Visited 4 860 times, 1 visits today)

2 thoughts on “Usiłował zabić funkcjonariusza służby więziennej Zakładu Karnego we Wronkach. Mimo odbywania kary do 2039 r. został tymczasowo aresztowany.

 • 29 grudnia, 2018 at 8:37 am
  Permalink

  taaa. w areszcie i aresztowany – masło maślane co za kraj

  Reply
 • 29 grudnia, 2018 at 8:37 am
  Permalink

  aresztowany w areszcie

  Reply

Dodaj komentarz