Uroczyste zakończenie V semestru na UTW w Zbąszyniu

W piątek 2 marca br. słuchacze UTW w Zbąszyniu spotkali się w Bibliotece aby podsumować piąty semestr zajęć.
W uroczystości uczestniczyli zbąszyńscy studenci, członkowie Stowarzyszenia UTW w Zbąszyniu, a samorząd Gminy reprezentowała Sekretarz Andrzej Wilkoński.


Podczas spotkania omówiono realizację zajęć w piątym semestrze i przedstawiono plany na drugie półrocze. Dużym zainteresowaniem, wśród słuchaczy, cieszy się gimnastyka rehabilitacyjna na basenie. Zajęcia te prowadzone są na basenie przy hotelu Navigator w Zbąszyniu. Organizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniom, w ramach realizacji zadań publicznych, ze strony Burmistrza Zbąszynia i Starosty Nowotomyskiego.
O tym, że zbąszyńska uczelnia cieszy się dużą popularnością i spełnia oczekiwania seniorów świadczy fakt, iż od początku działalności wydano ponad 100 indeksów. W trakcie spotkania studenci mieli możliwość poznania Pani Stanisławy Waszkowiak z Nowego Tomyśla – podróżniczki i fotografki. Historia tej emerytowanej nauczycielki świadczy o tym, że nigdy nie jest za późno na realizację swoich marzeń. Pani Stanisława odwiedziła prawie wszystkie kontynenty, a swoje wojaże rozpoczęła po przejściu na emeryturę.
tekst i zdjęcia: Joanna Przybylska
członek Zarządu Stowarzyszenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zbąszyniu​
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 198 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz