Uroczyste otwarcie żłobka miejskiego w Wągrowcu

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska uczestniczyła 7 czerwca br. w uroczystym otwarciu miejskiego żłobka nr 1 w Wągrowcu. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Maluch+”.


Podczas otwarcia wicewojewoda zwiedziła placówkę oraz zapoznała się z infrastrukturą, która ma służyć dzieciom i usprawnić pracę osobom zatrudnionym w placówce, zapewniając komfortowe i bezpieczne warunki dla najmłodszych. – Żłobek już samym wyglądem pokazuje, iż mamy do czynienia z obiektem, który przez wiele lat będzie służył najmłodszym Wielkopolanom. Jednakże poza walorami estetycznymi dużą wagę położono na wymiar praktyczny, tak aby budynek ten był funkcjonalny zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów – podkreśliła wicewojewoda.

Inwestycja została utworzona w ramach rządowego dofinansowania „MALUCH+” w wysokości 780.686,86 zł. Całkowita wartość to 6.005.283,55 zł. – Gratuluję takiej inwestycji i cieszę się, iż dofinansowanie w ramach rządowego programu „MALUCH+” zostało skierowana właśnie tu. Należy przy tym podkreślić, iż rząd premiera Mateusza Morawieckiego, dużą wagę przykłada do modernizacji infrastruktury, która ma służyć najmłodszym Polakom – podkreśliła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Dzięki realizacji inwestycji, zostało utworzonych 50 nowych miejsc dla najmłodszych Wielkopolan.

poznan.uw.gov.pl

(Visited 83 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz