Ulubieniec gwiazd David LaChapelle już 10 listopada w Starym Browarze!

Trudno wymienić gwiazdę popkultury ostatnich 20 lat, która nie stanęła przed jego obiektywem. Pojawili się przed nim zarówno Elizabeth Taylor, Naomi Campbell, Leonardo DiCaprio jak i siostry Kardashian,


niemal wszystkie gwiazdy muzyki mainstreamowej, topmodelki, celebryci. Ulubiony fotograf aktorów, piosenkarzy i ikon mody w sobotę 10 listopada pojawi się osobiście w Poznaniu. W Starym Browarze, w którym jeszcze do 10 grudnia trwa jego wystawa „LaChapelle. Songs To The World”, opowie o swoich doświadczeniach i niezwykłym warsztacie.

W sobotę 10 listopada o godzinie 18 rozpocznie się blisko dwugodzinne spotkanie z artystą, na Szachownicy, które poprowadzi Wojtek Piotr Onak – kurator wystawy, od lat związany ze Starym Browarem. To kolejne po koncercie w parku i spotkaniu z Grażyną Kulczyk oraz przedstawicielami obecnego Właściciela ogólnodostępne wydarzenie dla bywalców Starego Browaru, przygotowane z okazji 15-lecia miejsca.

David LaChapelle nie osiada na laurach, wciąż realizuje nowe projekty, zarówno artystyczne, jak i komercyjne. Najgorętszą sesją ostatnich tygodni jest ta zrealizowana dla marki kosmetycznej Kim Kardashian, KKW Beauty. Tradycyjnie już pełna mitycznej i biblijnej symboliki, przewrotna i sensualna, po raz kolejny ukazuje estetyczną siłę twórcy, który w żadnym wypadku nie idzie na kompromis. LaChapelle, choć zajmuje mocne miejsce wśród największych fotografów ostatniego stulecia, zaskakuje i porusza nawet w tak mocno zdigitalizowanych i skomercjalizowanych czasach. Obecnie doskonale odzwierciedla niezwykłą dynamikę zdarzeń na świecie, wciąż budząc emocje i niepokój.

Wystawa „LaChapelle. Songs To The World” potrwa do 10 grudnia 2018 roku. Można ją obejrzeć w Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze 7 dni w tygodniu od godz. 12 do 20, a cena biletu to 20 zł (do kupienia na miejscu i na bilety24.pl). Wśród ponad 50 prac artysty znajdują zarówno te słynne jak i nigdy wcześniej nieprezentowane. Całość została skomponowana specjalnie na potrzeby Starego Browaru.

 

Stary Browar jest współczesnym centrum handlowym oraz autentycznym centrum kultury i edukacji w sercu Poznania, odwiedzanym każdego roku przez około 9 milionów osób. Otwarty 5 listopada 2003 r., powstał na bazie XIX-wiecznego browaru rodziny Huggerów, a za jego niezwykłym charakterem stoi Grażyna Kulczyk, która kupiła niszczejący budynek z przyległym parkiem. Architekci ze Studia ADS brawurowo odnowili zabudowania przemysłowe nadając im nowe funkcje (dziś mieszczą się w nich sklepy, sale wystawowe, restauracje), zachowali wiele ciekawostek, a w 2007 r. dobudowali nowe skrzydło, konsekwentnie nawiązując do industrialnej przeszłości miejsca. Znajduje się tu ponad 200 sklepów (w tym wiele butików polskich projektantów i kilkadziesiąt marek premium), około 30 restauracji i kawiarni (także autorskie, z cenionymi chefami kuchni), przestrzenie wystawiennicze i eventowe, najnowocześniejsze w Polsce Multikino, kluby muzyczne, 5-gwiazdkowy hotel butikowy Blow Up Hall 5050, siedziba i scena słynnego konceptu choreograficznego „Stary Browar Nowy Taniec” oraz 4-hektarowy park, w którym latem odbywają liczne bezpłatne wydarzenia przyciągające tysiące Poznaniaków i turystów. Spacerując po Starym Browarze można podziwiać dzieła Igora Mitoraja czy Alessandro Mendiniego ze zbiorów twórczyni Starego Browaru, cenionej na świecie kolekcjonerki. W listopadzie 2015 r. Grażyna Kulczyk sprzedała Stary Browar, a jego obecnym właścicielem jest DWS Grundbesitz GmbH, jeden z czołowych funduszy inwestycyjnych na świecie, cieszący się ponad 60-letnim doświadczeniem i reputacją. Dziś Stary Browar to manifest miejskiego życia: zakupy i spotkania ze znajomymi w ceglanych wnętrzach wypełnionych dziełami sztuki oferujący nieustająco liczne okazje do jakościowego spędzania czasu: wystawy, koncerty, pokazy mody, spotkania autorskie, warsztaty, relaks w parku. Codziennie.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

(Visited 91 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz