Uderzyć brata talerzem w głowę. Areszt w sprawie ciężkiego uszkodzenia ciała i śmierci Dominika M.

Prokuratura Rejonowa w Lesznie nadzoruje śledztwo w sprawie spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała Dominika M. w wyniku którego doszło do jego śmierci.
W toku postępowania ustalono, iż w miejscowości Miąskowo gm. Osieczna ratownicy medyczni pogotowia ratunkowego zostali wezwani do Dominika M., który miał już nie wykazywać czynności życiowych. Na miejscu ustalono, iż w domu znajdował się jego brat i matka, jak również stwierdzono zgon Dominika M. W domu były liczne ślady krwi i z wstępnych ustaleń wynikało, iż pomiędzy zmarłym a jego bratem doszło do awantury, w wyniku której Karol M. miał między innymi uderzyć brata talerzem w głowę. Obydwaj mężczyźni byli po spożyciu alkoholu. Po awanturze Dominik M. położył się spać i nie chciał aby wzywana była do niego pomoc medyczna. Po jakimś czasie domownicy stwierdzili, iż nie oddycha i wezwali pogotowie. Karolowi M. postawiono zarzut spowodowania ciężkich obrażeń ciała u swojego brata Dominika M. poprzez uderzanie go w różne części ciała oraz uderzenie talerzem które doprowadziły u pokrzywdzonego do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu na skutek czego doszło do jego śmierci w tym samym dniu. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu, jednakże nie pamiętał wszystkich szczegółów zdarzenia.

Wobec podejrzanego został na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lesznie zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Karolowi M. za zarzucane mu przestępstwo grozi kara od 5 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

(Visited 388 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz