Uczeń zasłabł w wyniku zażycia nieustalonej substancji. Zarzut za posiadanie narkotyków

W piątkowe popołudnie policjanci uzyskali informację, o tym, że w uczeń jednej z wolsztyńskich szkół zasłabł w wyniku zażycia nieustalonej substancji.


Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli woreczek strunowy, w którym jak wykazało badanie znajdowała się marihuana. Nastolatek z objawami zatrucia trafił do szpitala w Poznaniu. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze.

01.12.2017r. ok. godz. 13:00 KPP w Wolsztynie poinformowana została o interwencji Zespołu Ratownictwa Medycznego w jednej z wolsztyńskich szkół średnich. Jak wynikało ze zgłoszenia powodem tego było zasłabnięcie jednego z uczniów placówki, spowodowane najprawdopodobniej działaniem nieustalonej chwilę zgłoszenia substancji psychoaktywnej.

Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres ustalili, że sytuacja dotyczy 17-letniego mieszkańca Wroniaw. W trakcie podjętych działań zabezpieczyli ujawniony przy nastolatku woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Na podstawie badania narkotestem policjanci ustalili, że jest to marihuana.

Jak ustalono, nastolatek korzystając z przerwy międzylekcyjnej opuścił teren szkoły i wypalił tzw. „skręta”. Po powrocie na zajęcia źle się poczuł, a zaalarmowani nauczyciele wezwali na miejsce pomoc medyczną. Uczeń w efekcie trafił do wolsztyńskiego szpitala, skąd następnie przewieziono go do szpitala w Poznaniu.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Nastolatek, z uwagi na to, że ukończył 17 lat zostanie potraktowany przez sąd jak osoba dorosła. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również …
(Visited 1 125 times, 1 visits today)

2 thoughts on “Uczeń zasłabł w wyniku zażycia nieustalonej substancji. Zarzut za posiadanie narkotyków

  • 9 grudnia, 2017 at 11:37 pm
    Permalink

    Chore prawo a policjanci kuxwy. Mic się w tym kraju nie zmienia

    Reply

Dodaj komentarz