Uciekał, bo miał narkotyki

Od 2 do 12 lat więzienia grozi 32-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Mężczyzna na widok policyjnego radiowozu rzucił się do ucieczki. Nie miał szans. Kilka minut później był już w rękach funkcjonariuszy. Powodem ucieczki okazały się narkotyki.


W nocy, policjanci patrolujący ulice miasta Kalisza, zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu przyśpieszył i ewidentnie próbował ukryć się między pobliskimi blokami. Kiedy policjanci podjechali bliżej, mężczyzna rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i ruszyli w pieszy pościg za zbiegiem. Po kilku minutach mężczyzna był już w rękach mundurowych. Okazało się, że to 32-letni kaliszanin.

Przyczyną nietypowej reakcji mężczyzny były narkotyki. 32-latek miał przy sobie ponad 40 gramów marihuany oraz 15 gramów amfetaminy, spakowanych w woreczki strunowe i zwitki z foli aluminiowej.

Kaliszanin został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu substancji psychotropowych i środków odurzających. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, to kwota blisko 3 tys. złotych.

kalisz.policja.gov.pl

(Visited 510 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz