UCIEKAŁ BO BYŁ PIJANY I BEZ „PRAWKA” ! Policyjny pościg za BMW!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podjęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej na drodze wojewódzkiej nr 470. 32-latek wykazał się całkowitym lekceważeniem przepisów i brakiem wyobraźni, wsiadł za kółko kompletnie pijany. W dodatku posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
10 lutego br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego próbowali zatrzymać do kontroli kierującego pojazdem marki BMW, który jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 84 km/h. Kierowca osobówki nie zareagował na polecenie funkcjonariusza nakazujące zatrzymanie pojazdu. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym BMW i dogonili pojazd. Kierowca widząc, że nie ma szans na ucieczkę postanowił zatrzymać auto.

Już w trakcie rozmowy z 32-latkiem funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Okazało się, że przypuszczenia mundurowych były słuszne. Badanie wykazało, że kierowca miał  blisko 2 promile alkoholu w organizmie i posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Również stan techniczny pojazdu, którym jechał 32-latek budził zastrzeżenia policjantów.  Dodatkowo BMW nie miało aktualnych badań technicznych.

Niebawem materiały powyższej sprawy trafią do sądu, który zadecyduje o dalszym losie kierowcy. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niewykonania polecenia zatrzymanie pojazdu, mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kierowcy nie ominą również konsekwencje związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Wszyscy powinni też pamiętać, że alkohol bez względu na to, jaką ilość go wypijemy – zawsze może wpłynąć na naszą koncentrację. Dlatego nigdy nie należy wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu – chwila złudnej pewności siebie na drodze, może mieć tragiczne konsekwencje.

Zobacz również… 
(Visited 519 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz