Trzy osoby poszkodowane w wypadku czterech pojazdów

6

We wtorek, 26 marca o godz. 6.56 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem trzech samochodów osobowych


oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Sękowo na drodze krajowej nr 92
.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, OSP Podrzewie, OSP Bytyń, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali cztery samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Jeden pojazd znajdował się w rowie, natomiast pozostałe pojazdy znajdowały się na drodze. 
Jedna osoba poszkodowana była uwięziona wewnątrz pojazdu, natomiast pozostali uczestnicy opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu pod opieką ratowników ZRM. 
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomocą sprzętu hydraulicznego, wydobyciu osoby poszkodowanej z pojazdu pod nadzorem lekarza, pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki ZRM, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Na czas prowadzonych działań ruch został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
Trzy osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (25 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: sekc. Dariusz Marciniak

(Visited 264 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz