Trzy bardzo groźne zdarzenia drogowe. Nie żyje 35-letni mężczyzna.

W piątek i sobotę na terenie naszego powiatu miały miejsce trzy zdarzenia drogowe. W Kowalewie na ul. Jarocińskiej doszło do zderzenia trzech pojazdów: dwóch samochodów ciężarowych i jednego osobowego. Śmierć na miejscu poniósł 35-letni mieszkaniec Pleszewa.

W piątek 1 lutego o godz. 11.30 w Kowalewie na ul. Jarocińskiej 35-letni mieszkaniec Pleszewa, kierując samochodem marki Fiat Seicento, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bok samochodu ciężarowego marki Daf z naczepą, a następnie uderzył w jadący za tym pojazdem samochód ciężarowy marki Mercedes z naczepą. Mercedesem kierował 43 – letni powiatu kościańskiego, a daf-em 31-letni mieszkaniec woj. łódzkiego.
35-letni kierowca fiata seicento poniósł śmierć na miejscu. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają pleszewscy policjanci. 

2 lutego o godz. 6.10 w m. Trzebowa kierowca samochodu marki Volkswagena Lupo, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, a następnie dachował. Po zdarzeniu mężczyzna oddalił się. Policjanci ustalili kierowcę, którym okazał się 38-letni mieszkaniec gm. Dobrzyca. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. 

Przed godz. 19.00 w Bielawach kierowca bmw, mieszkaniec gminy Pleszew, nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Mercedes. Policjanci ukarali kierowcę bmw mandatem karnym. 

 

(Visited 556 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz