KU PRZESTRODZE! Dużo szczęścia miała kierująca Citroenem Berlingo!

Dużo szczęścia miała wczoraj kierująca Citroenem Berlingo, która na drodze relacji Kadzewo – Nochówko nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, zjechała na pobocze i rolując zatrzymała się w przydrożnym rowie. Wyglądało to poważnie i groźnie. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Niestety, mimo licznych policyjnych apeli, które przekazujemy także za pośrednictwem naszych lokalnych mediów, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to cały czas główna przyczyna zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu. Wszyscy się bardzo, bardzo spieszą, a kiedy dochodzi do wypadku, to dopiero wtedy uświadamiają sobie, że nie powinni byli rozwijać tak dużej prędkości.

Często na miejscach kolizji okazuje się, że ich uczestnicy mieli naprawdę sporo szczęścia i wszystko kończy się na drobnych obrażeniach, a policjanci stosują postępowanie mandatowe. Tak było wczoraj, na drodze relacji Kadzewo – Nochówko, w deszczowo-śnieżne i pochmurne wczesne popołudnie. Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierująca Citroenem Berlingo, będąca w ciąży 35-letnia mieszkanka Śremu, jadąc z 12-letnią córką, nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, zjechała na pobocze i rolując zatrzymała się w przydrożnym rowie. Wyglądało to poważnie i groźnie. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 250 złotych i 6 punktami karnymi.

Jednak poruszając się w ruchu drogowym powinniśmy być odpowiedzialnymi kierowcami, a nie liczyć na szczęście i na to, że się uda. Bo teraz się udało, a następnym razem ktoś może zginąć. Ignorując i lekceważąc przepisy ruchu drogowego stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego. Poniżej „ku przestrodze” publikujemy zdjęcia wykonane wczoraj przez policjanta drogówki.

(Visited 242 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz