Trwają zapisy na medyczny Startup Weekend Poznań

Trwają zapisy na medyczny Startup Weekend Poznań

 Już w weekend 24-26 listopada w Starym Browarze ponownie zagości Startup Weekend Poznań, podczas którego uczestnicy pod okiem mentorów będą rozwijać swoje pomysły na biznes. Tematem przewodnim będzie medycyna, a pomagać w pracach nad pomysłami będą specjaliści z takich firm, jak Adamed, Allegro czy Microsoft.


Idea wydarzenia

Nowe technologie przenikają do wszystkich sfer naszego życia, zwykle jednak na stworzenie innowacji poświęcić trzeba sporo czasu. Jednak kilkadziesiąt godzin pod okiem ekspertów wystarczy, by od samego pomysłu przejść kilka kroków bliżej działającego biznesu. Taka jest idea Startup Weekendu – znanego na całym świecie formatu wydarzenia, którego cel to uczenie postaw przedsiębiorczych, biznesowego podejścia do realizowanych przedsięwzięć i możliwość bliższego poznania osób, które na biznesie i technologii zjadły nie jedne zęby, a zwykle nie są dostępne na wyciągnięcie ręki.

Dla kogo?

W tym roku uczestnicy Startup Weekend Poznań będą pracować nad rozwiązaniami z obszarów medycyny, farmacji, dietetyki – od urządzeń, dzięki którym możemy monitorować zdrowie bliskich, przez sposoby na skuteczną profilaktykę chorób po rozwiązania ulepszające sposoby badania i leczenia pacjentów – mówi Maria Połońska, współorganizator wydarzenia. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zarówno tych, którzy mają swój pomysł na biznes związany z obszarem medycyny, jak i tych, którzy myślą o biznesie w innym obszarze lub nie mają jeszcze konkretnej idei, a na co dzień związani są z branżą medyczną. Nic tak nie uczy jak wspólna praca w zespole osób różnych umiejętności – od grafików, przez marketingowców, sprzedawców po business developerów, zmierzenie się z opiniami i wskazówkami mentorów i pytaniami jury – dodaje Połońska.

Mentorzy

W gronie mentorów tegorocznej edycji wydarzenia znajdą się takie osoby, jak:


Maciej Połoński (Onet.pl), Mariusz Borkowski (Adamed), Darek Knopiński (Allegro) Julia Kosela (Proper Medical Writing) czy Amalia Agathou (18 Havas).

Startup Weekend to dobra okazja żeby się przekonać, że warto zacząć działać i rozwijać swój projekt. To duże wyzwanie wymagające poświęcenia i czasu, ale dające olbrzymią satysfakcję. W moim przypadku tworzenie takiego urządzenia jak StethoMe™, czyli inteligentny, domowy stetoskop to niemalże misja, ponieważ wiem, że to nie kolejny gadżet, ale urządzenie medyczne, które może zmienić oblicze medycyny – mówi Wojciech Radomski, współtwórca StethoMe, który także znajdzie się w gronie mentorów wspierających uczestników.

Tegoroczna edycja wydarzenia wesprze odbywającą się 24 listopada w Słodowni Starego Browaru konferencję MEDmeetsTECH. MEDmeetsTECH to marka wydarzeń o charakterze konferencji oraz warsztatów poruszający tematykę medycyny, nowych technologii, biznesu oraz nauki. MEDmeetsTECH ułatwia tworzenie oraz wprowadzanie innowacji w obszarze nowoczesnej medycyny. Jest to możliwe dzięki edukowaniu oraz tworzeniu platformy do wymiany doświadczenia, poglądów i nawiązywania kontaktów. Wśród uczestników wydarzeń znajdują się startupowcy, przedstawiciele sektora Big Pharma, medycyny oraz naukowcy.

Zapisy

Startup Weekend Poznań potrwa od 24-go do 26-go listopada. Rejestracja uczestników oraz szczegółowy program wydarzenia dostępne są na stronie: www.swpoznan.pl. Koszt uczestnictwa to 80 zł. Szczegóły dotyczące konferencji MEDmeetsTECH dostępne są na www.medmeetstech.com

Partnerzy wydarzenia

 Stary Browar, Microsoft, Allegro, Głodny.pl, Miasto Poznań, Drinco z Grupą Eurocash, Campus Warsaw, Xawery Miodowy, On Lemon, Woda w butelce, MedMeetsTech, Coca Cola, You Nick, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, SpeedUp BRIdge Alfa.

 Organizatorzy


Kreatik, Cowalski Aleja Inspiracji, SpeedUp Group.
(Visited 142 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz