Trudne sprawy? Warto rozmawiać! – Warsztaty w Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu.

Na trudne tematy warto rozmawiać, szczególnie gdy wiedza na dany temat jest niewystarczająca, a wokół problemu narosło mnóstwo mitów. Czym jest feminizm? I kto się boi feminizmu?


A przecież wiedza profesjonalna jest na wyciągnięcie ręki. Jeśli czegoś nie wiemy i mamy wątpliwości – wystarczy przyjść do biblioteki, jak powiedziała J.K. Rowling w „Harrym Potterze”.

Po raz kolejny można było się przekonać , że nie ma trudnych tematów, jeśli jest się otwartym i umie się rozmawiać,  w poniedziałek 30 października podczas warsztatów w Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu. Odbyło się tam spotkanie dotyczące teorii feminizmu i dziewczyńskości w ramach Międzynarodowego Dnia Spódnicy, którego obchody organizuje co roku Samorząd Uczniowski. Warsztaty poprowadziły panie z Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu: Daria Klorek, socjolożka, Anita Rucioch-Gołek, edukatora zajmująca się nauczaniem równościowym.  W czasie dyskusji uczestnicy powiedzieli sobie, czym jest współczesny feminizm, poznali pokrótce jego historię, odmiany oraz dyskutowano nad tym, kim jest dzisiejsza feministka. W drugiej części spotkania uczestnicy warsztatów stworzyli kolaże z materiałów dostępnych w kolorowych czasopismach. Ich prace odpowiadały na pytanie „Co to znaczy być dziewczyną?”. Plakaty obrazowały zarówno te stereotypowe ujęcie dziewczyny, jak i te, które przemawiały, by „być sobą!” i z tą ostatnią refleksją warsztaty zakończono.


(Visited 215 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz