Transcosmos otwiera nowe biuro na Franowie

Japońska firma, która zatrudnia tysiące specjalistów w 34 krajach, otwiera swoje biuro na poznańskim Franowie. Oznacza to 500 nowych, atrakcyjnych miejsc pracy w sektorze usług nowoczesnych.

Transcosmos od ponad 50 lat świadczy usługi z zakresu obsługi klienta, IT i digital marketingu dla największych marek na świecie. Zatrudnia ponad 40 000 specjalistów w 176 biurach w 34 krajach.


Do grona ich klientów należą tacy giganci jak: Microsoft, Canon, Panasonic, Yamaha, Durex i L’Oréal.

W Polsce Transcosmos rozpoczął działalność w 2017 roku w Warszawie. Teraz debiutuje na poznańskim rynku, otwierając biuro telefonicznej obsługi klienta w Centrum Franowo.

– Ogromnie się cieszę z ogłoszenia otwarcia najnowszego centrum Transcosmos w Poznaniu –  zaznacza Richard Patterson, CEO Transcomos. – Poznań stanie się strategicznym centrum obsługi biznesowej klientów z całej Europy, ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec. Jesteśmy pod wrażeniem zarówno wspaniałego miasta, jak i wyjątkowo utalentowanej kadry, które umożliwią nam globalny rozwój

W nadchodzących latach nowe poznańskie biuro Transcosmos stanie się jednym z kluczowych globalnych centrów outsourcingowych. Oznacza to 500 atrakcyjnych miejsc pracy w sektorze usług nowoczesnych.

– Po raz pierwszy spotkaliśmy się z firmą Transcosmos w Londynie podczas konferencji Poland’s Rising Outsourcing Destinations, gdzie zachęciliśmy inwestora do przyjrzenia się naszemu miastu – mówi  Katarzyna Sobocińska, zastępca dyrektora Biura Obsługi Inwestorów. – Firma wkrótce zwróciła się do nas z prośbą o dostarczenie większej liczby informacji, a po kilku miesiącach jej przedstawiciele odwiedzili PoznańJednym z decydujących czynników, które skłoniły Transcosmos do zainwestowania w naszym mieście, jest z pewnością kadra, którą kształci Wydział Neofilologii UAM. Znajomość języków obcych przez pracowników globalnego centrum firmy jest kluczowa. Cieszymy się, że mogliśmy asystować Transcosmos podczas całego procesu inwestycyjnego i mamy nadzieję na owocną współpracę przy inicjatywach wspierających sektor usług nowoczesnych w Poznaniu.

Intensywna rekrutacja w Transcosmos będzie prowadzona również w 2019 roku. Już teraz firma ma do zaoferowania wiele atrakcyjnych miejsc pracy w działach: rekrutacji i HR, obsługi klienta, obsługi IT i administracji. Poszukiwani są pracownicy ze znajomością języków obcych, przede wszystkim angielskiego i niemieckiego.

Aktualne ogłoszenia Transcosmos są dostępne na stronie: www.transcosmos.co.uk/careers.

BOI/AW /poznan.pl/


(Visited 58 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz