Tragiczny wypadek! Nie żyje jedna osoba, kilka osób rannych! [AKTUALIZACJA]

W dniu 12 listopada 2022 roku o godzinie 16:42 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 470, słupek 52 w miejscowości Dębe. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono zderzenie auta osobowego z pojazdem do przewozu osób typu bus. Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, iż pojazdami podróżowało łącznie 8 osób,  wszystkie osoby podróżujące samochodem osobowym znajdowały się na zewnątrz pojazdu (mężczyzna oraz trzy kobiety), trzy z tych osób były przytomne, natomiast jedna z osób leżała na jezdni i była nieprzytomna. Pojazdem typu bus podróżowały także 4 osoby (kobiety), dwie znajdowały się poza pojazdem – przytomne. Dwie pozostałe kobiety znajdowały się w samochodzie przytomne ale zakleszczone. Oba pojazdy znajdowały się na jezdni, jeden z pojazdów (bus) przewrócony na boku. Droga DW470 była całkowicie zablokowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez wygrodzenie terenu akcji pojazdami gaśniczymi oraz pachołkami drogowymi. Równocześnie przystąpiono do udzielania KPP poszkodowanym. Osoby zakleszczone w samochodzie typu bus zostały ewakuowane z pojazdu przy pomocy sprzętu hydraulicznego oraz piły szablastej. Wycięto otwór w dachu, którym ewakuowano zakleszczone osoby. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM lekarz dokonał rozpoznania , przeprowadzono triage, oznakowano osoby poszkodowane. U jednej z osób ZRM stwierdził zgon, pozostałe zostały przewiezione do szpitala. Należy dodać, iż na miejsce zdarzenia najechał strażak po służbie z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Kaliszu oraz druh z OSP Pólko, którzy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym oraz wsparli w działaniach pierwsze przybyłe zastępy. W działaniach trwających niespełna 6 godzin wzięło udział 7 zastępów straży pożarnej, w sumie 31 strażaków, w tym Grupa Operacyjna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu pod dowództwem Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu st. kpt. Damiana Knopa.

Opracował: mł. asp. Jakub Pietrzak

Zdjęcia: OSP Pólko

Zdrowie - wybierz na Ceneo.pl

Zablokowana całkowicie droga to skutek wypadku, w którym jest kilka osób rannych oraz jedna ofiara śmiertelna.

Do zdarzenia doszło we wsi Dębe w powiecie kaliskim. Na skrzyżowaniu, które znajduje się na drodze wojewódzkiej 470 doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym.


W zdarzeniu udział brało osiem osób. Śmierć poniosła kobieta [w wieku] 72 lat. Część poszkodowanych została zabrana do szpitala, ale kilka z nich znajduje się jeszcze na miejscu. Droga całkowicie zablokowana, czynności cały czas trwają

– relacjonuje dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej. 

Przyczyny tragedii będą wyjaśniane. – informuje poznan.tvp.pl

(Visited 35 488 times, 1 visits today)

Leave a Reply