Tragiczny wypadek na polu

W sobotę, 4 września o godzinie 17.32 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego Policji, który informował o wypadku ciągnika rolniczego na polu oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Kąsinowo gm. Szamotuły.


Dyżurny SK do zdarzenia natychmiast zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach oraz jeden zastęp OSP Baborowo.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali ciągnik rolniczy. który znajdował się w rowie. Osoba poszkodowana znajdowała się wewnątrz kabiny.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, wydobyciu osoby z kabiny ciągnika oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (udrożnienie dróg oddechowych, prowadzenie resuscytacja krążeniowo-oddechowej).
Niestety będący na miejscu zdarzenia lekarz po długotrwałej resuscytacja krążeniowo-oddechowej stwierdził zgon mężczyzny.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (15 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: ogn. Rafał Roszyk/kppsp-szamotuly/

(Visited 1 211 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz