TRAGICZNY WYPADEK NA DW NR 174!

4 marca 2023 r. o godzinie 7:40 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie przyjęło zgłoszenie o wypadku samochodowym, który miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 174 na trasie Huta Szklana – Wieleń.


Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Trzcianka, dwa zastępy  z OSP KSRG Krzyż Wielkopolski oraz dwa zastępy OSP KSRG Kuźnica Żelichowska.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód, który po uderzeniu w przydrożne drzewo leżał na dachu blokując drogę w obu kierunkach.

 Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie ratownicy przy pomocy narzędzi hydraulicznych utworzyli dostęp, aby ewakuować poszkodowanego kierowcę i jednocześnie przekazać zespołowi ratownictwa medycznego.

Zespół ratownictwa medycznego ze względu na liczne ciężkie obrażenia zewnętrzne odstąpił od medycznych czynności ratunkowych.

Działania zastępów polegały na kierowaniu ruchem, usunięciu płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentów oraz odłączeniu zasilania.

W działaniach trwających blisko 4 godziny udział brały zastępy JRG Trzcianka, OSP KSRG Krzyż Wielkopolski, OSP KSRG Kuźnica Żelichowska, Policja, Prokurator oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opracował: mł.asp Michalak Grzegorz

Zdjęcia: JRG Trzcianka

(Visited 11 843 times, 11 visits today)

Dodaj komentarz