Tragiczny wypadek na DK 15! BMW w wyniku uderzenia w drzewo rozpadło się na części

W niedzielę 18 października 2020 roku na drodze krajowej numer 15 w miejscowości Konarzew doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Samochód osobowy marki BMW zjechał z drogi do rowu, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca pojazdu w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.


Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 20:19. Dyżurny Operacyjny Powiatu  do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa zastępy z jednostki OSP Zduny.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej Kierujący Działaniem Ratowniczym przeprowadził rozpoznanie, w wyniku którego ustalił, że osoba biorąca udział w zdarzeniu znajduje się  przy drzewie na fotelu wyrwanym z pojazdu.  Samochód osobowy marki BMW w wyniku uderzenia w drzewo rozpadł się na dwie części znajdujące się w odległości około 20 – 30 metrów od miejsca zdarzenia. Mniejsze, pojedyncze elementy karoserii pojazdu rozrzucone są w promieniu około 150 metrów. Na miejsce zdarzenia w jednakowym czasie dojeżdżają wszystkie służby ratownicze.

Działania straży pożarnej polegało na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań. Strażacy wraz z ratownikami medycznymi udali się do osoby poszkodowanej, niestety ze względu na poniesione przez nią obrażenia ratownicy odstąpili od medycznych czynności ratunkowych. W tym samym czasie pozostała część obsady wykorzystując kamerę termowizyjną i latarki przystąpiła do przeszukania pobliskiego terenu. W promieniu około 200 metrów nie ujawniono innych osób, które mogły podróżować pojazdem, bądź brać udział w zdarzeniu.  Policja na czas prowadzonych działań zorganizowała objazdy. Po wykonaniu czynności policyjnych pod nadzorem prokuratora, pracownicy zakładu pogrzebowego zabezpieczyli ciało osoby biorącej udział w zdarzeniu.  Elementy karoserii pojazdu zostały zabrane przez pomoc drogową. Na tym działania zakończono, ruch na drodze przywrócono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

Działania straży pożarnej trwały 3 godziny i 21 minut.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn, OSP Zduny

(Visited 830 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz