Tragiczny wypadek na A2. Autostrada ZABLOKOWANA! Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin [AKTUALIZACJA]

W dniu 29 października 2022 roku o godz. 5:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie z CPR Poznań o treści: „Autostrada A2, 104 km, kierunek na Świecko. Osobówka wjechała w barierki, stoi na lewym pasie. Jechał przeciwległym pasem, brak większej liczby informacji”.
Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowym Tomyślu oraz zastępy z jednostki OSP Bolewice i OSP Miedzichowo. Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano trzy samochody osobowe biorące udział w zdarzeniu, z czego jeden znajdował się poza jezdnią na poboczu, pozostałe dwa na pasie szybkim autostrady w kierunku Świecka. Pojazdami podróżowało łącznie sześć osób, w tym dwoje dzieci w wieku 10 i 11 lat. Dwie kobiety wraz z dziećmi znajdowały się w jednym z pojazdów i nie wymagały pomocy medycznej. Kolejny z uczestników zdarzenia znajdował się poza pojazdem na poboczu autostrady, był przytomny, pod wpływem zdarzenia i uskarżał się na ból barku. Ciało ostatniego uczestnika zdarzenia znajdowało się na pasie szybkim autostrady w kierunku Poznania. Ze względu na rozległe obrażenia głowy strażacy odstąpili od medycznych działań ratowniczych.
Z uwagi na powyższe, na miejsce zadysponowano Oficera w dyspozycji komendanta.
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu (kontrola ABC, wsparcie psychiczne), odłączeniu akumulatorów w pojazdach i oświetleniu terenu akcji. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego i przebadaniu, osoba poszkodowana decyzją lekarza została zabrana do szpitala w Nowym Tomyślu. Dalsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu akcji na czas prowadzonych czynności przez Policję i Prokuraturę. Na koniec działań usunięto płyny eksploatacyjne z powierzchni jezdni przy użyciu sorbentu i neutralizatora.

Opracowanie: st. kpt. Damian Żukrowski
Zdjęcia: mł. asp. Michał Wnuk, st. sekc. Marek Dorywała

Tragiczny wypadek na 105 km między Trzcielem a Nowym Tomyślem. Autostrada A2 zablokowana w stronę Świecka. Kierunek Poznań możliwy przejazd jednym pasem.

[AKTUALIZACJA]

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA podał, że wypadek miał miejsce w sobotę ok. godz. 6:00. Na 105. kilometrze autostrady A2 zderzyły się trzy samochody osobowe. W wypadku zginęła jedna osoba.

Jezdnia w kierunku Świecka jest zablokowana, policja wprowadziła objazd.

W kierunku Poznania natomiast zablokowany jest jeden pas ruchu.


 
Utrudnienia między węzłami Nowy Tomyśl i Jordanowo mogą potrwać kilka godzin.
 
[AKTUALIZACJA]
 

Okazało się, że wypadek miał miejsce na przestrzeni dwóch kilometrów, pomiędzy 104., a 106. kilometrem drogi. Zderzyły się z sobą seat, fiat i volkswagen. Łącznie podróżowało nimi sześć osób. Kierujący fiatem został przetransportowany do szpitala, kierowca volkswagena zmarł na miejscu. Podróżujący seatem – dwoje dzieci w wieku 10 i 11 lat oraz dwie kobiety – nie wymagali hospitalizacji.

 
Mężczyzna, który zginął, był narodowości niemieckiej.

 
Utrudnienia między węzłami Nowy Tomyśl i Jordanowo zostały usunięte około godziny 11.
Źródło: 

MotoSygnały /poznan.tvp.pl/ Fot. KP PSP Nowy Tomyśl
Akcesoria do samochodu - sprawdź na Ceneo.pl

(Visited 29 063 times, 1 visits today)

Leave a Reply