Niepamiętnik Zbigniewa Górnego – Jubileusz 50 lat minęło. Muzyczne SHOW jakiego w Poznaniu dawno nie było … [ZDJĘCIA, FILM]
Występował w legendarnym Kabarecie Tey, na festiwalach w Sopocie i Opolu. Na prowadzonych przez Niego w całej Polsce Biesiadach przy przebojach, które wszyscy znamy bawiły się tysiące. Programy telewizyjne Imiennik Dwójki czy Co mi w duszy gra oglądały miliony. Zbigniew Górny z orkiestrą i przyjaciółmi po kilku latach przerwy w świetnym stylu powrócił na scenę z koncertem „Z.Górny. Niepamiętnik. Jubileusz 50 lat minęło”.
Pośpiewajmy i powspominajmy razem! To będzie powrót do dobrej piosenki i wspólnej zabawy. Wierzę, że z moją najlepszą, poznańską publicznością tak właśnie będzie – mówi Zbigniew Górny. I tak też się stało, Zbigniew Górny wraz z przyjaciółmi zrobił muzyczne show , jakiego dawno w Poznaniu nie było. Gratulacje dla Mistrza Polskiej Muzyki i organizatorów.
Wypełniona po brzegi poznańska Sala Ziemi i owacje na stojąco… piękny był to Jubileusz.
Fot. Maciej Kasprzak / Wielkopolskamagazyn.pl
Koncert odbył się 27 października o 20 – tej w poznańskiej Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zbigniew Górny wystąpił z towarzyszeniem orkiestry i gwiazd, m.in. : Hanny Śleszyńskiej, Piotra Gąsowskiego, Roberta Rozmusa, Grażyny Łobaszewskiej, Jacka Wójcickiego i Piotra Schultza. Koncert prowadziła Grażyna Torbicka.
W czasie koncertu widzowie usłyszeli takie przeboje jak : „Dzieweczka ze Śląska”, „Śniadanie na trawie”, „Magiczne ognie”, „Może za jakiś czas”, „W drodze do Fontainebleau”, „Wiązanka biesiadna”, „O sole mio” czy„Brunetki blondynki”.
Koncerty Zbigniewa Górnego zapewniają emocje, wspomnienia i wzruszenia, czyli wszystko to, czego oczekujemy od muzyki rozrywkowej. Przede wszystkim jednak można się przy nich świetnie bawić. Górny na swoich koncertach pokazuje od lat, że doskonale wie na czym polega dobra rozrywka – podkreśla Piotr Kończal z Agencji AgenArt.
Zbigniew Górny urodził się w 1948 roku w Poznaniu. Jest dyrygentem, kompozytorem, aranżerem. Prowadzi orkiestrę „Górny Orchestra”.
Wymyślona i nagrana przez Niego w 1995 roku „Gala piosenki biesiadnej” stała się jednym z najpopularniejszych w historii polskiej muzyki rozrywkowej wydarzeń. Program koncertu, który odbędzie się 27 października w Sali Ziemi nawiązuje klimatem także do tego legendarnego wydarzenia.
Górny jest autorem muzyki do kilkunastu filmów fabularnych, m.in.: „Karate po polsku”, „Magiczne ognie” i „Pierścionek z orłem w koronie”. Nagrał kilkanaście płyt oraz muzykę do wielu sztuk teatralnych, ponad 200 piosenek i kilkadziesiąt utworów instrumentalnych dla radia i TV.
Bilety na koncert:
Wydarzenie na Facebook: Zbigniew Górny – Niepamiętnik / Jubileusze
Zdjęcia: Archiwum Zbigniewa Górnego