Tragiczny weekend z udziałem motocykli! Nie żyją dwie osoby! W akcji ratunkowej śmigłowiec LPR

10 sierpnia 2019 r. około godz. 11.00 w Zamętach gm. Mycielin doszło do zderzenia dwóch motocykli z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym.


Przybyły na miejsce razem ze strażakami Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon jednego z kierowców, drugiemu z kierowców udzielono pierwszej pomocy oraz przygotowano lądowisko dla śmigłowca, który zabrał poszkodowanego do szpitala. W działaniach wzięły udział jednostki PSP w Kaliszu oraz OSP Mycielin i Zbiersk.

11 sierpnia 2019 r. około godz. 19.40 w Czajkowie gm. Blizanów doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych i dwóch motocykli. Jeden z kierowców motocykli po uderzeniu w tył samochodu osobowego wpadł pod samochód nadjeżdżający z przeciwka. Gdy strażacy przybyli na miejsce zastali już wyciągniętego motocyklistę spod samochodu przez świadków zdarzenia za przy pomocy wózka widłowego. Przystąpiono do resuscytacji, którą prowadzono również po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Niestety mimo starań ratowników, kierowca motocykla zmarł na miejscu wypadku. W działaniach wzięły udział jednostki PSP w Kaliszu oraz OSP Rychnów i Russów.

Opracował: mł. bryg. Radosław Marek

Zdjęcia: mat. własne KM PSP w Kaliszu

Zobacz również …

(Visited 2 038 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz