Tragiczny w skutkach pożar mieszkania

1 września 2020 roku o godzinie 015 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała zgłoszenie o pożarze mieszkania w jednym z budynków socjalnych na terenie miasta przy ul. Zielonej.


W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zostało przeprowadzone rozpoznanie, w wyniku którego ustalono, że pożarem objęte jest całkowicie jedno z mieszkań w budynku jednokondygnacyjnym. Działania strażaków, którzy ze względu na bardzo duże zadymienie i wysoką temperaturę musieli pracować w aparatach ochrony układu oddechowego, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przeszukaniu mieszkania z jednoczesnym podaniem dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu na objęte pożarem wyposażenie wnętrza lokalu. W trakcie prowadzenia działań ratownicy natrafili na zwęglone ciała dwóch osób. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz mógł jedynie stwierdzić zgon poszkodowanych lokatorów.

Na miejsce zdarzenia przybył komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim st. bryg. Jacek Wiśniewski wraz z grupą operacyjną KP PSP Ostrów Wielkopolski. 

W działaniach trwających cztery godziny uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej w sile osiemnastu ratowników.

Opracowanie: kpt. Tomasz Chmielecki KP PSP Ostrów Wielkopolski.

Zdjęcia: archiwum KP PSP Ostrów Wielkopolski/psp.wlkp.pl

(Visited 316 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz