Tragedia nad wodą! Nie żyje mężczyzna, dziecko śmigłowcem LPR przetransportowane do szpitala.

Dnia 2 czerwca 2019 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie wpłynęło zgłoszenie o topiących się dwóch osobach  na akwenie po byłej żwirowni w miejscowości Jędrzejewo. Dyżurny Operacyjny Powiatu niezwłocznie zadysponował do działań odpowiednie siły i środki.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano mężczyznę wydobytego z wody przez świadków zdarzenia wobec którego prowadzona była pierwsza pomoc medyczna. Ratownicy natychmiast przystąpili do działań – przejęli czynności medyczne i jednoczenie przystąpili do przeszukiwania akwenu. Świadkowie wskazali miejsce, w którym ostatni raz była widziana druga osoba – dziecko. Po krótkim czasie ratownicy zlokalizowali chłopca w akwenie i natychmiast przystąpili do ewakuacji oraz przywrócenia czynności życiowych. Prowadzona resuscytacja dziecka przyniosła efekt w postaci przywrócenia krążenia. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował dziecko do szpitala. Jednocześnie lekarz przybyły na miejsce zdarzenia stwierdził zgon 30 letniego mężczyzny.

Komenda Powiatowa PSP w Czarnkowie w związku z rozpoczętym okresem letnim zwraca się z apelem o rozwagę u osób wypoczywających nad akwenami. Przypominamy, że kąpiel jest dozwolona tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Dzieci powinny znajdować się zawsze pod opieką osób dorosłych. Bardzo ważne jest również aby osoby o złym samopoczuciu lub po spożyciu alkoholu lub innych substancji zaniechały wchodzenia do wody. Powyższe zasady pozwolą na bezpieczny wypoczynek nad wodą oraz na uniknięcie niebezpiecznych zdarzeń.

Tekst: asp. Artur Kłos
Foto: JRG Czarnków

(Visited 5 142 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz