Tragedia na torach ! Rowerzystka śmiertelnie potrącona przez pociąg.

Gnieźnieńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło na przejeździe kolejowym na ul. Gajowej w Gnieźnie. Rowerzystka została śmiertelnie potrącona przez pociąg.


Do zdarzenia doszło w czwartek, 2 sierpnia br. około godziny 16.30 w obrębie strzeżonego przejazdu kolejowego na ul. Gajowej w Gnieźnie. Rowerzystka została potrącona przez jadący z Poznania pociąg Intercity. Kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Gnieźnieńscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Jednocześnie gnieźnieńscy policjanci przypominają:

Przyczyną większości wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest nieostrożność kierowców i pieszych. Lekceważenie i niestosowanie się do znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami, to główne grzechy kierowców samochodów. Podobnie nieostrożnie zachowują się piesi i rowerzyści. Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.

(Visited 1 684 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz