Tragedia na drodze! Nie żyje mężczyzna

W piątek, 1 października o godz. 10.23 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego oraz jednej osobie poszkodowanej uwięzionej w pojeździe na drodze wojewódzkiej nr 185 w miejscowości Słopanowo gm. Obrzycko


Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Obrzycko, OSP Słopanowo, OSP Szamotuły, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który zderzył się z pojazdem ciężarowym. Kierujący samochodem osobowym znajdował się uwięziony wewnątrz pojazdu, natomiast kierującym pojazdem ciężarowym opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
Niestety przybyły na miejscu zdarzenia lekarz ze względu na liczne obrażenia ciała stwierdził zgon kierującego samochodem osobowym.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do osoby poszkodowanej, wydobyciu osoby z pojazdu, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, sorpcji plamy oleju oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (23 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Prokurator.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: sekc. Mikołaj Skąpski, st. str. Kamil Skarżyński/kppsp-szamotuly/

(Visited 1 076 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz