Tragedia na drodze! Nie żyją dwie osoby. Z jednego samochodu wypadł silnik

W niedzielę, 31 października o godz. 6.36 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz dwóch osobach poszkodowanych na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Podrzewie gm. Duszniki.


Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Podrzewie, OSP Duszniki, OSP Sękowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący znajdowali się uwięzieni wewnątrz pojazdów – brak funkcji życiowych. Jeden samochód znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast drugi pojazd na drodze, droga była zablokowana w obydwóch kierunkach.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do dwóch osób poszkodowanych, wydobyciu osób z pojazdów i przekazaniu pod opiekę ratowników ZRM, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, sorpcji plamy oleju oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Przybyły na miejscu zdarzenia Zespoły Ratownictwa Medycznego ze względu na liczne obrażenia ciała stwierdził zgon dwóch osób.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (26 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Prokurator.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st.asp. Michał Klimek, asp. Michał Kaczmarek/kppsp-szamotuly/

(Visited 1 894 times, 1 visits today)

Leave a Reply