Tragedia! Kierujący Seatem 19-latek stracił panowanie nad pojazdem! Nie żyje motorowerzysta.

Do tragicznego wypadku doszło dziś rano na drodze K32 między Powodowem i Żodyniem. Na miejscu zginął 47-letni motorowerzysta – mieszkaniec Wolsztyna. Kierowca i pasażerowie auta osobowego, z którym się zderzył trafili do szpitali w Wolsztynie i Zielonej Górze.


W sprawie wszczęte zostało postępowanie, które prowadzi KPP w Wolsztynie.

10.10.2019 r. ok.godz. 08:00 na drodze krajowej nr 32 pomiędzy Powodowem i Żodyniem kierujący Seatem Toledo 19-letni mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka motorowerzystą.

W wyniku zderzenia kierujący motorowerem 47-letni mieszkaniec Wolsztyna poniósł śmierć na miejscu. Kierowca auta osobowego i jego dwoje pasażerów w wieku 18 i 19 lat doznali obrażeń, które nie zagrażały bezpośrednio ich życiu

Na miejscu udzielono pomocy uczestnikom zdarzenia, których następnie przetransportowano karetką i śmigłowcem do szpitali w Wolsztynie i Zielonej Górze. Policjanci działając pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeprowadzili jego oględziny. Ze względu na zablokowanie drogi krajowej wyznaczyli też objazd przez Siedlec.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie, które prowadzi KPP w Wolsztynie.

Zobacz również …

(Visited 2 230 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz