Tragedia na drogach ! Trzy poważne wypadki – jedna osoba nie żyje .

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 21 grudnia w okolicach Fabianowa gm. Dobrzyca. Około godziny 09.10 zderzyły się tam samochód osobowy z ciężarówką. Ze zgłoszenia wynikało, że w środku samochodu osobowego znajdują się poszkodowane osoby, do których dostęp jest utrudniony. Na miejsce wypadku wyruszyły dwa zastępy strażaków z pleszewskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, zastępy z  Ochotniczych Straży Pożarnych z Dobrzycy i Kowalewa oraz zespół ratownictwa medycznego i policja. Kiedy ratownicy dotarli na miejsce wypadku okazało się, że w rozbitym aucie osobowym znajdują się dwie kobiety. Ratownicy natychmiast przystąpili do działania. Zabezpieczono teren akcji wraz z rozbitymi pojazdami. Jednocześnie usunięto lewe drzwi osobówki i ewakuowano z auta kobietę znajdującą się na miejscu kierowcy. Poszkodowanej natychmiast udzielono pierwszej pomocy. O wiele gorzej przedstawiała się sytuacja kobiety znajdującej się na po stronie pasażera, z tej strony bowiem uderzyła rozpędzona ciężarówka. Sytuacją dodatkowo komplikował fakt, że podczas uderzenia przód ciężarówki sczepił się z bokiem samochodu osobowego. Strażacy musieli najpierw odciąć zniszczone drzwi osobówki, a następnie odciągnąć uszkodzoną ciężarówką. Następnie, by dostać się do poszkodowanej kobiety, strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego usunęli prawy bok pojazdu. Dopiero wtedy udało się wydobyć ją z auta. Niestety, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon poszkodowanej.
Niestety, nie był to jedyny tego dnia wypadek. Już około godziny 10.30 dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o aucie, które na trasie Pleszew – Kowalew wypadło z drogi i dachowało. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy ratownicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie  i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewie. Pleszewscy strażacy, którzy na miejsce wypadku dotarli jako pierwsza ze służb ratowniczych, natychmiast zabezpieczyli teren działań i rozbite auto. Jednocześnie udzielono pomocy medycznej biorącemu udział w wypadku mężczyźnie, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego, który zdecydował o przewiezieniu go do szpitala.
Trzeci wypadek również zdarzył się w Pleszewie, tym razem jednak na drodze krajowej nr 11. Około godziny siedemnastej doszło tam do kolejnego zderzenia osobówki z ciężarówką. Na szczęście, mimo groźnie wyglądającej sytuacji, finał zdarzenia nie był tak tragiczny jak w wypadku porannym. Strażacy wydobyli z auta przytomnego mężczyznę i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowany trafił do pleszewskiego szpital, na szczęście odniesione w wypadku obrażenia nie zagrażały jego życiu.

Fot. st.sekc. Sylwester Chwałkowski, mł.asp. Krzysztof Kieliszewski, mł.asp. Mariusz Glapa – KP PSP Pleszew
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

(Visited 791 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz