To nie była zwykła kontrola pojazdu. Kierowca przewoził marihuanę został zatrzymany! Grozi mu do 10 lat więzienia.[FILM]

390 gramów marihuany miał w samochodzie 45-letni mieszkaniec Szczecinka zatrzymany przez policjantów z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu do kontroli drogowej. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili kolejne porcje środka odurzającego. Mężczyzna usłyszał już zarzut z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani, za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci służby kryminalnej jastrowskiego komisariatu wkroczyli do akcji zaraz po tym, jak zdobyli informację, że przez teren naszego powiatu może być organizowany przerzut narkotyków do województwa zachodniopomorskiego. Na podstawie uzyskanych informacji wytypowali samochód osobowy, którym miał się poruszać narkotykowy kurier. Kiedy zauważyli osobowe audi odpowiadające opisowi natychmiast pojechali zanim. Kierujący na widok policyjnego radiowozu był wyraźnie zdenerwowany, gwałtownie zwolnił i próbował znaleźć inną drogę by uniknąć spotkania z mundurowymi. Policjanci mieli już pewność, że dobrze wytypowali samochód służący do przerzutu środków odurzających. Zatrzymali więc osobowe audi do kontroli. Podczas czynności kierowca, wbrew zasadom prawa o ruchu drogowym natychmiast wysiadł z samochodu z dokumentami chcąc odwrócić uwagę policjantów od swojego pojazdu. Funkcjonariusze dokonali szczegółowej kontroli wnętrza audi. W bagażniku samochodu znaleźli 390 gramów marihuany. Narkotyki były spakowane w foliowe torby oklejone taśmą do pakowania. Stróże prawa ustalili, że narkotyki przewożone były z wielkopolski i docelowo miały trafić na szczecinecki rynek. Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany. Podczas przeszukania jego mieszkania przechwycono kolejne porcje marihuany. Łączna, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających, to ponad 13 tysięcy złotych. Dzięki zebranym dowodom, śledczy zatrzymanemu mężczyźnie przedstawili zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek policji, Prokurator Rejonowy w Złotowie zastosował wobec 45-letniego mieszkańca Szczecinka poręczenie majątkowe oraz dozór policji. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

(Visited 519 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz