TEJ NACZEPY NIE POWINNO BYĆ NA DRODZE!

Fatalny stan techniczny naczepy, która od ponad pół roku miała zatrzymany dowód rejestracyjny, odkryli inspektorzy Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej. Dokładnie „zbadali” ją później inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Wielkopolski.


25 lutego w godzinach porannych na drodze S11 w Dąbrówce na odcinku Poznań Północ – Poznań Zachód, patrol inspektorów Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej zatrzymał zespół pojazdów polskiego przewoźnika. W chwili kontroli wykonywany był nim krajowy transport drogowy rzeczy na trasie Gądki – Piła. W związku z bardzo złym stanem technicznym kontrolowanej jednostki, pojazd do dalszej kontroli został przekazany poznańskim inspektorom transportu drogowego, którzy poddali go szczegółowej kontroli technicznej. Okazało się, że opony na osiach naczepy miejscami w ogóle nie miały bieżnika, tarcze hamulcowe oprócz licznych pęknięć i szczelin na powierzchni roboczej były skorodowane, co spowodowało awarię hamulca. Zablokowany był też wąż doprowadzający powietrze do układu hamulcowego do siłownika. Z kolei nieszczelność układu pneumatyczno – hamulcowego była tak duża, że słyszalny był wypływ powietrza powodujący zauważalny spadek ciśnienia. Ponadto z sytemu CEPiK wynikało, że 17 sierpnia 2020 r. został zatrzymany dowód rejestracyjny od kontrolowanej naczepy i do dnia dzisiejszego nie zostały usunięte usterki, które były powodem zatrzymania dokumentu. Ze względu na stwierdzone naruszenia zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy wykonującego przewóz na kwotę 2000 zł oraz wobec osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie na 200 zł. Pojazd został usunięty na parking strzeżony w Poznaniu.

(Visited 28 times, 1 visits today)

One thought on “TEJ NACZEPY NIE POWINNO BYĆ NA DRODZE!

  • 16 marca, 2021 at 6:01 pm
    Permalink

    Klasyka gatunku. Kierowca musi wsiadać za kółko, chociaż wie, że pojazd jest w opłakanym stanie. Firma transportowa rozkłada ręce, że nic nie wiedziała o stanie pojazdu. A ludzie giną na drogach. Przez czyjąć głupotę.

    Reply

Dodaj komentarz