„Teatr na leżakach” ponownie w Poznaniu!

Widzowie w całym kraju pokochali widowiska Teatru Pijana Sypialnia. Spektakle pod gołym niebem z perspektywy leżaka i piknikowego koca zobaczyło już tysiące osób. Trzeci rok z rzędu wydarzenie zawita do Starego Browaru. Poznańska publiczność będzie bawić się przy spektaklach „Klapsy” i „Sztuczki”.


Do tego teatru przychodzi się w spodenkach i klapkach, można też przyjechać rowerem. Przychodzi się całą paczką znajomych albo z rodziną. W trakcie spektaklu popija się zimne napoje i robi zdjęcia. „Teatr na leżakach”, to wydarzenie, które łączy teatr z wakacyjną, festiwalową atmosferą. To jedyne takie wydarzenie w kraju, a dzięki Teatrowi Pijana Sypialnia fanów spektakli pod gołym niebem przybywa z roku na rok. „Nasz cykl wyznacza również szlak wyjątkowych miejscówek, gdzie dba się o kulturę. Stary Browar niewątpliwie do takich miejsc należy, a świadczy o tym najlepiej fakt, że zagramy tu już po raz trzeci. Lubimy wracać do Poznania.” – mówi Sławek Narloch, dyrektor Teatru Pijana Sypialnia.

W piątek, 9 czerwca o godz. 21:00, Teatr Pijana Sypialnia zaprezentuje widowisko muzyczne „Klapsy”. Inspiracją do scenariusza była wielkopolska legenda o magicznej gruszy. Odkąd została na niej uwięziona Pani Śmierć ludzie… nie umierają.
Twórcy widowiska snują fantazję na temat sensu marzeń, tęsknoty i miłości w świecie, w którym śmierć nie istnieje. Oprócz aktorów na scenie wystąpi ośmioosobowa orkiestra.

W sobotę, 10 czerwca o godz. 21:00 odbędzie się premiera widowiska „Sztuczki”, komedii opowiadającej o aktorach prowincjonalnego zespołu aktorskiego, którego dyrektor w ramach oszczędności zamyka kawę w szafie. Spektakl jest wariacją na temat włoskiej komedii dell’arte.
„Miłość, kawa i papierosy są paliwem bohaterów świata, który wyczarujemy na scenie.


To opowieść o ludziach spragnionych sukcesu. Nawet szatniarka i kasjerka marzą o tym, żeby wyjechać do wielkiego miasta i zrobić karierę. Myślę, że dzisiejszy świat jest podobny do tego z naszej komedii.” – mówi Sebastian Słomiński, reżyser spektaklu.
W tym roku „Teatr na leżakach” wpisuje się w świętowanie piątych urodzin Pijanej Sypialni, które będą obchodzone m.in. na sobotnim spektaklu.

Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w kraju, założony wiosną 2012 roku w Warszawie przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, Filharmonii Pijanej Sypialni, Zespole Wokalnym oraz w zespole tanecznym „Woda na młyn”. Krytycy i znawcy sztuki scenicznej cenią Pijaną Sypialnię za kulturę muzyczną oraz oryginalny repertuar inspirowany zapomnianymi konwencjami teatralnymi i folklorem. Mówi się o „zjawisku Pijanej Sypialni”, „teatrze vintage”.

Widowiska Teatru Pijana Sypialnia to jedne z wielu wydarzeń przy Półwiejskiej, które odbędą się w wakacje 2017 r. w ramach akcji „Lato w mieście by Stary Browar” i „Podwórko by Stary Browar”. Już od początku czerwca odbywają się tu zajęcia z dance fitness (wtorki o godz. 18:00) i jogi (czwartki o godz. 18:00), z końcem miesiąca rozpoczną się pokazy w plenerowym Kinie na Dziedzińcu Sztuki, warsztaty dla dzieci i seniorów a w lipcu koncerty w ramach Żywiec Miejskie Granie. Atrakcje te potrwają przez całe wakacje. Wstęp wolny.(Visited 455 times, 1 visits today)

Leave a Reply