Tak Poznań przywitał NOWY 2019 ROK !!!

Tysiące poznaniaków zgromadziły się na placu Wolności, by o północy razem przywitać Nowy Rok. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, złożył wszystkim mieszkańcom miasta noworoczne życzenia.
W tym roku plac Wolności ponownie zamienił się w największy taneczny parkiet w mieście. Sylwestrowa zabawa rozpoczęła się już o godz. 22, a poprowadziło ją pięciu charyzmatycznych DJ-ów: neeVald, Dj Pequeno, Taek & Fiołas oraz DJ Gregory. Każdy z nich pojawił się w towarzystwie muzyków grających na żywo. Towarzyszył im również duet wokalny: Kasia Malenda i Jacob A.

Przy dźwiękach największych muzycznych hitów ostatnich dekad poznaniacy odliczali minuty do północy. Nie zabrakło też muzycznej niespodzianki – na okrągłej scenie umiejscowionej pośrodku placu Wolności zaśpiewały Ania Rusowicz i Paulina Przybysz, a wśród instrumentalistów, którzy zagrali na scenie, był m.in. Bari Sax – absolwent jazzu i muzyki estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Tuż przed północą Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta, złożył wszystkim noworoczne życzenia.

– Z radością żegnamy stary rok i z radością witamy nowy. Życzę dalszej udanej zabawy w tą sylwestrową noc. Mocno wierzę, że to będzie dobry rok! – mówił prezydent Poznania.

Gdy wybiła północ, zgromadzeni na placu Wolności poznaniacy przywitali Nowy Rok gromkimi oklaskami. Po pokazie fajerwerków nastąpił czas na wzajemne składanie sobie życzeń. Miejski sylwester zakończył się ok. godz. 1 w nocy.

AW /poznan,pl/(Visited 98 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz