Szpital dziecięcy zyskał nowy blask m.in. dzięki poznańskim policjantom

Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej – prof. dr hab. n. med. Przemysław Mańkowski, zaprosił Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu insp. Roberta Kasprzyka do obejrzenia nowego oddziału chirurgii w poznańskim szpitalu im. Karola Jonschera. Od 18 lat poznańscy policjanci wspierają ten szpital, organizując festyn „Niebiescy Dzieciom”. Dzisiaj szef poznańskich policjantów mógł zobaczyć efekty tej współpracy.

Od 18 lat poznańscy policjanci organizują festyn „Niebiescy Dzieciom”. Wspierają w ten sposób szpital dziecięcy w Poznaniu na ul. Szpitalnej. Podczas festynu, mieszkańcy Poznania mogą z bliska zobaczyć jak pracują policjanci, jaki sprzęt używają w codziennej pracy i czym zajmują się poszczególne wydziały. Zawsze z nami obecni są przedstawiciele innych służb mundurowych: strażacy, wojsko i wielu parterów, z którymi poznańska Policja współpracuje. Atrakcje dla dzieci i dorosłych przyciągają co roku wiele tysięcy osób.

Dziś prof. dr. hab. n. med. Przemysław Mańkowski zaprosił insp. Roberta Kasprzyka do obejrzenia nowego oddziału chirurgii. Jest on wyposażony w najnowocześniejsze sale operacyjne dla dzieci i komfort leczenia jest nieporównywalny do warunków jakie panowały wcześniej. Już za kilka miesięcy oddział będzie w pełni funkcjonował.

Prof. dr. hab. n. med. Przemysław Mańkowski powiedział, że niezmiernie mu miło, że poznańscy policjanci tak aktywnie włączają się w pomoc dla szpitala i od wielu lat są stałymi partnerami, na których zawsze można liczyć.

Prof. dr. hab. n. med. Przemysław Mańkowski wspólnie z insp. Robertem Kasprzykiem zapraszają 16 czerwca br., na kolejną edycję festynu „Niebiescy Dzieciom”, który odbędzie się przy poznańskiej Arenie. 

(Visited 250 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz