Szpital dziecięcy – rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę [FILM]

Rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę, który zajmie się budową szpitala dziecięcego w Poznaniu. Placówka ma pomieścić ponad 350 małych pacjentów. Znajdzie się w niej także zespół poradni specjalistycznych.

Nowy szpital powstanie na liczącej około 3 ha działce w rejonie ulic Dojazd – Adama Wrzoska – Wincentego Witosa (w sąsiedztwie obecnego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Juraszów). Teren pod budowę szpitala przekazało Miasto na mocy porozumienia z zarządem województwa, który w zamian zadeklarował przekazanie Poznaniowi na zasadzie darowizny udziału w nieruchomości przy ul. Szwajcarskiej, gdzie pierwotnie planowana była budowa szpitala.
– Mocno trzymam kciuki! O tym, jak ważny jest ten szpital dla Poznania i Wielkopolski, nie trzeba wspominać. Miasto ze swojej strony dołożyło wszelkich starań, by ta inwestycja mogła wreszcie ruszyć – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
Na wykonawcę inwestycji wybrano firmę Warbud. Szpital ma powstać w czasie 2,5 roku od momentu podpisania kontraktu. Przetargowi przyjrzeć musi się teraz Urząd Zamówień Publicznych. Czas na odwołanie ma także konkurencja.

– Cieszę się, że komisja przetargowa wybrała generalnego wykonawcę budowy naszego szpitala dziecięcego w Poznaniu. Jeśli tylko dostaniemy zielone światło od organów dedykowanych kontroli tego postępowania, możemy podpisywać umowę z firmą WARBUD S.A. – zapowiada Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. – Mam nadzieję, że dzień po dniu, przez 30 miesięcy będziemy mogli śledzić postępy na budowie naszego nowoczesnego szpitala dla maluchów i tych trochę od nich starszych Wielkopolan!

W planach jest jeszcze ogłoszenie kolejnych postępowań w zakresie wyposażenia nowego obiektu, zarówno w sprzęt medyczny, jak i niemedyczny.

Na 7 kondygnacjach Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka będzie się znajdować dziewięć oddziałów. W jednoosobowych salach miejsce znajdzie 354 dzieci i ich opiekunów. Do dyspozycji pacjentów będzie także zespół poradni specjalistycznych. W sąsiedztwie szpitala wybudowany zostanie parking na 425 samochodów. Modernizacja czeka również ul. A. Wrzoska, będącą drogą dojazdową do szpitala.

Wartość inwestycji to blisko 376 mln zł. Środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie województwa.

AJ /poznan.pl/
Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu/wizualizacja Industria Project Sp. z o.o


(Visited 125 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz